Množírna Lískovec

Jelikož nás velmi trápí otázka množíren, množitelů a s tím spojené trápení zvířat budeme se snažit Vám zde přinášet aktuální kauzy množíren. Některé podle potřeb a rozsahu podpoříme finančně, o jiných přineseme pouze co nejrozsáhlejší informaci, tak abychom Vám ukázali, že se bohužel nejedná o ojedinělé případy. 

Pojďme se tedy podívat hned na tu první -  kauzu Lískovec.

Množírna: Lískovec

Stav: ukončeno      Sbírka: ne

datum: 8.2. 2013         

V množírně malých psů v Lískovci se nachází až 150 dospělých zvířat. Jedná se převážně o maltézáčky, kavalíry, jezevčíky a jack russely, kteří jsou v těchto podmínkách chováni celoročně. Psi mají zateplené králíkárny, malý kotec spolu sdílí až 3 pejsci. Celá plocha je zastřešena plechy proti dešti. Pan Petr Žiška zde chová psy na živnostenský list již od roku 1999. Psi k prodeji pak prodává ze svého domu v Řepištích nebo také přes své známé v různých městech moravskoslezského kraje. Může se tak stát, že z této množírny koupíte psa v Ostravě, Opavě nebo Karviné. 

Celkový počet pejsků: cca 150 / zachránění pejsci: 27 (k 28.2.2013)

Téměř celý rok sledovaly paní Anna Měrková a Kateřina Kalibánová z občanského sdružení Mazlíci v nouzi tuto výrobnu štěňat.  Nyní se jim podařilo ve spolupráci s TV prima A TV Polar celou záležitost medializovat. Na základě negativní reakce veřejnosti ze zveřejněných reportáží, slíbil pan podnikatel Petr Žiška, že svoji podnikatelskou činnost ukončí. Mazlíkům v nouzi se ve spolupráci s dalšími občanskými sdruženími podařilo odebrat 27 pejsků. Nicméně poté přestal pan podnikatel komunikovat a nad ostatními 120 pejsky visí velký otazník.

Sdružení, která se podílejí na odhalení, odvozu, umístění pejsků a financování souvisejících výdajů:

Mazlíci v nouzi  WEB, FB   
Neposedné tlapky WEB, FB  
Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat  WEB, FB
Nadace na pomoc zvířatům WEB, FB
Naděje Kavalíra Charlie FB, FB událost
Russell Rescue  WEB, FB

 

 

Stav zachráněných pejsků:

Všichni pejsci zapáchali močí a výkaly, někteří byli zablešení, měli ušní svrab, slepenou srst výkaly. Pejsci mají erozi na tlapkách od agresivního prostředí (zřejmě moč a výkaly ve kterých stáli). Někteří zvraceli nudle a v jejich výkalech byla sláma a obilí. Jack Russel teriéři na sobě mají spostu jizev od rvaček mezi sebou, zuby v tak špatném stavu, že bylo obtížné určit jejich věk. Někteří mají tak otřesné zubní kameny, že nemohou pořádně přijímat potravu.Vzhledem k tomu, že pejsci byli odchováváni v malém prostoru, točili se zpočátku někteří jen do kolečka. Někteří mají extrémně atrofované svalstvo na zádi a zadních končetinách. Zcela evidentně od toho, jak celý život strávili sedíce v klecích u množitele a nikdy neušli víc jak dva tři kroky. Pejsci jsou v celkem dobrém výživovém stavu, což se ovšem nedá říct o jejich psychice. Naštěstí si rychle zvykají na kontakt s člověkem a pomalu začínají objevovat okolní svět.

Zachránění pejsci podle organizací, které jim nabídly azyl:

Neposedné tlapky 
Russell Rescue
Nadace na ochranu zvířat
Mazlíci v nouzi

 

Časová osa celé kauzy:

rok 2012 Sledování, shánění důkazů paní Annou Měrkovou a Kateřinou Kalibánovou, Mazlíci v nouzi o.s.

7.2.2013 Reportáž internetové televize Polar  otevřít/zavřít

10.2.2013 Podnikatel tvrdí: Psy netýrám, jde o pomstu. Článek otevřít/zavřít.

14.2.2013 Majitel množírny psů v Lískovci se rozhodl ukončit chov

Majitel množírny psů malých plemen v Lískovci se rozhodl ukončit chov. Psy daruje jen organizacím, spolkům na ochranu zvířat. Opatrovníci budou hledat vhodné rodiny, kde by psi, na základě adopční smlouvy, našli nový domov. Nicméně zatím množírnu opustilo jen 32 psů. Reportáž TV Polar otevřít/zavřít

16.2.2013 Mazlíci v nouzi  - video z prvního dne pejsků u nás. Kavalírky byly od začátku velmi milounké, jen člověk nesměl udělat prudší pohyb. Video otevřít/zavřít.

16.2.2013  Rozhovor - V množírnách chovatelé produkují nemocné a zdegenerované psy.  otevřít/zavřít 

20.2.2013 První psi z množírny z Lískovce mají za sebou kastrace 

Jen 32 psů daroval z množírny chovatel Petr Žiška spolkům na ochranu zvířat. Psi mají za sebou veterinární prohlídku a jsou jim prováděny kastrace. Zvířata mají zdravotní problémy. Největším problémem je ale jejich psychický stav. Reportáž TV Polar otevřít/zavřít 

7.3.2013  Reportéři na Vaší straně otevřít/zavřít 

14.3.2013 Novinky.cz - chovatel na Frýdeckomístecku měl doma desítky psů v zuboženém stavu. Článek.

18.3.2013 Mazlíci v nouzi - jedna z fenek odebraných z množírny porodila. Všechny fenky takto rodily pro peníze až dvakrát ročně v malých klíckách a neutěšených podmínkách   otevřít/zavřít.  

Nelíbí se Vám podobné podnikatelské praktiky "velkochovatelů" psů? Zapojte se do celonárodní akce a pomozte nám umístit info letáky "Řekněte ne množírnám, množitelům, týrání" i v okolí Vašeho bydliště. 

Mapa pokrytí, kam se díky Vám podařilo distribuovat letáky :-) 

Více informací naleznete zde.Podpořte nás

Příspěvek na účet:
2800485041/2010


Kontakt

Nadační fond Psí naděje
Rašínovo nábřeží 34
12800 Praha 2

Tel: 604 471 924

Nadační fond Psí naděje

Psi k adopci