Psí pláč z Ukrajiny - pomoc pejskům

ukončeno  (k 25.7.2012), aktuální sbírka na Ukrajinu a útulek Friend

 

Zde uvádíme pejsky na které je pomoc zejména určena. Pomoc je realizována organizací Friend, více  zde nebo  FB stránce.  V případě finančního daru můžete buď podpořit konkrétního pejska nebo variabilním symbolem 77777 můžete podpořit akci jako takovou a finanční prostředky budou směrovány tam, kde bude nejvíce potřeba, více zde

Mellisa

Pokud chcete "ubytovat" fenku (štěňátko již našlo domov), při platbě prosím uveďte VS 277777.


Překlad od Mariny: Maminka se dvěma štěňátky, jedno z nich zemřelo na začervení. Našli jsme tyto tři pejsky 16.3. Maminka měla v těle dvě kulky, oční a ušní infekci. V tuto chvíli se jí daří lépe, ale bude potřebovat operaci, má nádor. Štěňátko - to které má na fotce holé tělíčko - je velmi milé, po téměř 6ti týdnech léčby bude brzy připraveno k adopci, je již zamluveno. Maminka půjde na operaci a pak se uvidí - pokud to bude rakovina, nikdo si jí tady na Ukrajině neadoptuje, pravděpodobně stráví zbytek života v útulku. Pokud to rakovina nebude, domov si najde, ale bude nabízena až po té co se zlepší její zdravotní stav a bude po kastraci.
Operace fenky bude udělána zdarma veterinářem z řad dobrovolníků, ale potřebovala by dočasné ubytování v hotelu. Jméno fenky je Melissa a štěňátko se jmenuje Portos. Více foto zde.

Vývoj stavu pejska.            Melissa a Portos na facebooku.

8.5.2012

Marina: Ahoj, tady jsou aktuální zprávy o těchto pejscích - štěňátko našlo nový domov :-)) Maminka - Mellisa byla v neděli operována, ale bohužel doktor, který slíbil ji operovat zdarma, odjel na dovolenou, tak jsme ji museli vzít k jinému doktorovi. Nádor jí byl odstraněn a byla kastrována, nyní je v léčení :-) Fotky zde.

28.5.2012

Marina: Mellisa je nyní zamluvená a půjde do svého nového domova příští týden - k milým lidem s domkem :-) Zůstane u nás ale ještě pár dní abychom si byli jisti, že je po kastraci úplně v pořádku.

20.6.2012

Marina: Podívejte se na fotku, kde je Melissa se s svou novou paničkou Julií. 

Těmto pejskům pomohli:   Eliška Rusová částkou 70,- Kč
  Michael Pelikán částkou 200,- Kč 

 

ALINKA - umístěna v útulku

Pokud chcete "ubytovat" tuto fenku, při platbě prosím uveďte VS 377777.


Překlad od Mariny: Jmenuje se Alinka. Byla sražena autem a ponechána svému osudu. Doktor nám řekl, že takto zraněná byla přinejmenším týden. Někdo ji krmil, ale nemohla se vůbec hýbat. Nyní se její stav zlepšuje. Nejdříve jsme mysleli, že bude muset podstoupit operaci, ale doktor nám řekl, že páteř nemá poraněnou a že se z toho dostane. Nyní potřebuje klid, dobré jídlo a pravidelně ji navštěvuje veterinář doma. Našli jsme ji 17.4. a momentálně se nachází v psím hotelu a musí tam zůstat než se dá plně do pořádku - odhadem 2měsíce. Bohužel za tak dlouhou dobu si zvykne na pocit jaké to je mít domov a zlomí mi srdce až je budu muset vrátit zpět na ulici. Více foto zde.

Vývoj stavu pejska.            Alinka na Facebooku.

8.5.2012

Marina: Alinka je na tom podobně, pomalu zesiluje, může už si stoupnout a vyčůrat se, ale většinu dne stále prospí. Byla u ní plánovaná kastrace, ale kvůli jednomu urgentnímu případu, byla operace odložena.

14.5. 2012

Marina: Alinka má díky Michaele Pajerové zajištěné bydlení na jeden měsíc - moc děkujeme!! Alinka je na tom lépe, při čůrání už stojí, mává ocáskem ale ještě ji čeká dlouhá cesta k úplnému uzdravení. Foto zde.

16.5.2012

Marina: Alinka už stojí když jí a čůrá. 

21.5.2012

Marina: Alinka už může sedět a jíst, je to veliký pokrok, tady jsou její nové fotky.

9.6.2012

Nové fotky Alinky zde. 

14.6.2012

Alinka byla přesunuta do útulku, je nejlepším přítelem Bambiho, pejska z amputovanou packou. Nové fotky Alinky zde. 

 

 

Tomuto pejskovi pomohli:  Jitka Saniová částkou 1700,- Kč

  

KYZYA - Kyzya je v novém dočasném domově podporován Irenkou Noskovou 

Pokud chcete "ubytovat" tohoto pejska, při platbě prosím uveďte VS 477777.


Překlad od Mariny: Jmenuje se Kyzya. Je přibližně 6let strarý a byl nalezen na skládce odpadu. Má zlomenou páteř a je slepý na jedno oko, chodí tak jak vidíte na obrázku... V tuto chvíli žije v našem útulku. Není pro něj jednoduché žít s tolika pejsky na stejném místě kde je tolik psů jako u nás.. Máme pro něj vozíček, ale v našem útulku ho nemůže používat, tak u nás bohužel "chodí" stále je po dvou nožičkách. Nikdo si ho na Ukrajině neadoptuje, Kyzya potřebuje do lepšího a většího útulku. Máme lidi, (starší nebo nezaměstnaní), kteří se starají o takto postižená zvířata ale samozřejmě za peníze. Hledáme tedy sponzora, který by si chtěl Kyzyu "adoptovat" na celý jeho život a platit příspěvek za jeho pobyt. Sponzor bude v kontaktu s tím, kdo se Kyzya ujme. Máme ještě jednu fenku, které hledáme doživotního sponzora, jmenuje se Masha. Má rakovinu a nikdy si ji nikdo neadoptuje. Také je zatím u nás v útulku. 

Vývoj stavu pejska.             Kyzya na Facebooku.

8.5.2012

Marina: Vypadá to, že Kyzya má svého sponzora, to jsou tak krásné zprávy :-)) Vozíček pro něj mi byl doručen domů včera a pokud se nic nezmění, tak Kyzya bude zítra převezen z útulku do svého "nového domova".

16.5.2012

Marina: Podívejte se na fotky - Kyzya s vozíčkem v jeho "novém domově" - hotelu.

10.6.2012

Marina: Kyzya se cítí velmi dobře ve svém "domově" (jedná se o dočasnou péči, ale díky Irence Noskové a její finanční podpoře je Kyzya zajištěn nastálo). Více nových fotografií zde

Přišla smutná zpráva :-( Kyzya bohužel zemřel ve spánku, selhalo mu srdíčko :-(

Tomuto pejskovi pomohli:  Irena Nosková částkou 1475,- Kč

  

KISTOCHKA - umístěna v útulku. 

Pokud chcete "ubytovat" tohoto pejska, při platbě prosím uveďte VS 577777.

Překlad od Mariny: Kistochka - taková nešťastná fenka. Je v péči naší organizace "FRIEND" od té doby co byla štěně. Teď je jí 1rok. Již 8x našla domov a vždy byla vrácena! Naposledy, téměř před dvěma týdny. Na cestě do útulku byl řidič zastaven policíí - a tato lady vyskočila předním otevřeným okénkem a přímo pod kola právě projíždějícího auta. Má zlomené obě zadní nohy a hematom. Naštěstí jsme našli místo a byla prozatím do vyléčení umístěna v dočasné bezplatné péči u dobrovolníka. Foto zde.

Vývoj stavu pejska.           Kistochka na Facebooku.

10.5.2012

Marina:Kistochka se pomalu uzdravuje :-))))) Foto zde.

15.6.2012

Marina: Kistochka byla přesunuta do útulku. Foto zde

 

Tomuto pejskovi pomohli:  Eliška Rusová částkou 140,- Kč
Eva Mládková částkou 800,- Kč

 

VOLNECHOCH - zatím stále v dočasné péči     

Pokud chcete "ubytovat" tohoto pejska, při platbě prosím uveďte VS 677777.

Překlad od Mariny: Jmenuje se Volnechoch. Včera byl převezen do psího hotelu. Jsou mu dva roky. Nemá jedno očko, operace při které se mu vyjme zbytek očka, vyčistí se mu rána a zašije je plánovaná na tuto neděli. Přibližné náklady jsou 150ghrivnas. Přibližná doba léčení je 2týdny. Hledáme někoho kdo by zaplatil tomuto pejskovi hotel do doby než se doléčí a snad do doby než najde nový domov.. Tento pejsek se nachází v oblasti, kde v minulých dvou týdnech bylo zabito 7 jiných psů.

Vývoj stavu pejska.           Volneloch na Facebooku.

16.5.2012

Marina: Volnechokovi byly včera odstraněny stehy, pomalu se zlepšuje jeho stav a také trošku přibral :-) děkujeme že jste mu pomohli! podívejte se na jeho nové fotky zde.

10.6.2012

Nové fotografie zde.

 

Tomuto pejskovi pomohli:  Veronika Venclová částkou 1000,- Kč
Věra Hybnerová částkou 1000,- Kč  

  

 

MAYA - umístěna v útulku.

Pokud chcete "ubytovat" tuto fenku, při platbě prosím uveďte VS 877777.

Překlad od Mariny: Potřebovala by být přesunuta na nějakou dobu do bezpečí hotelu, protože během doby co byla u nás v léčení, většina psů v okolí jejího nálezu byla zabita.. Nakonec jsme ji pojmenovali Maya. Je jí asi jeden rok.

 

MAYA má již zajištěné ubytování v psím hotelu díky PAVLÍNCE KAŠUBJAKOVÉ (2měsíce) a KATEŘINCE KULHAVÉ (1měsíc)!

Vývoj stavu pejska.           Maya na Facebooku.

16.5.2012

Marina: Podívejte se na fotky Maya. Hezké fotky dodáme brzy, naše fotografka je trochu zaneprázdněná a Maya je "stydlivá" , tak fotky nejsou moc hezké :-) na poslední fotce je s paní, která se stará o pejsky ve svém privátním psím hotelu ve svém domě.

 

10.6.2012

Marina: Maya bude přesunuta k nám do útulku ve chvíli kdy budeme mít místo. v této chvíli ale zatím zůstává v hotelu, protože jsme zachránili tolik zvířat v posledních dnech před EUREM a Maya je zvykla být v hotelu.. je tam šťastná, ale nerada se fotografuje :-)) na odkazu na fotografiích jsem já, Maya a můj syn Mark. Za námi je Sun - pejsek který byl střelen a má starou zlomeninu nohy, tak chodí jen po třech a dále pak Palma, která byla zachráněná před otravou na jednom tržišti - má jednu milou paní,která se o ní stará a platí za její pobyt. I když jsme jednou měli místo a Palmu jsme chtěli přemístit do útulku, ta milá paní nám řekla, ať umístíme další potřebné zvíře z ulice a Palmu necháme v hotelu :-) Fotky zde.

13.7.2012

Marina:   Maya je v pořádku v útulku. Aktuální fotka zde. Před několika dny jsme měli v útulku na návštěvě dva fotografy, takže brzo zašlu fotky našich psů včetně Mayi.

  

Tomuto pejskovi pomohli:  Pavlína Kašubjaková částkou 1500,- Kč
Rusová Eliška částkou 70,- Kč
Kateřina Kulhavá částkou 900,- Kč

  

SPRITE -  Má nový domov :-)

Pokud chcete "ubytovat" tohoto pejska, při platbě prosím uveďte VS 977777.

Překlad od Mariny: Malý Sprite hledá někoho kdo by mu uhradil pobyt v psím hotelu. Problém je, že Sprite má "lišej" tak ho nemůžeme umístit v útulku nebo v dočasné péči, aby se nenakazila ostatní zvířata. Potřeboval by být sám v kotci na nějakou dobu. Nyní žije pod schodami dvoupatrové budovy a "Friend" fotografka Alesya ho chodí kontrolovat a krmit. Nemůže si ho také bohužel vzít, protože má doma 10 koček..
Sprite má na tělíčku popáleniny od kyseliny..
Další fotografie zde.

Vývoj stavu pejska.           Sprite na Facebooku.

11.5.2012 

Marina: Malý Sprite včera našel domov u milé rodiny. Měli na výběr ze tří zdravých štěňátek, ale vybrali si Sprita i s tím, že jeho léčení zařídí a dokončí sami :-))))
Tomuto pejskovi pomohli:   
 
 

  

COLA  - stále v dočasné péči.

Pokud chcete "ubytovat" tohoto pejska, při platbě prosím uveďte VS 1077777.


Překlad od Mariny: Cola - štěňátko jsme zachránili od dětí, které za živa upálili tři další štěňata. Cola má asi v bříšku malý nádor.. Jsme opravdu momentálně ale úplně plní..

 

Vývoj stavu pejska.          Cola na Facebooku.

16.5.2012

Marina: Ahoj, Cola je malý slaďoušek. Byla zachráněná od dětí na ulici, které upálily její tři sourozence, Cola byla jediná, koho jsme mohli zachránit. Ještě nevíme přesně zda se jedná o nádor nebo nikoli. Byla velmi zesláblá a měla žaludeční problémy tak jsme ji zatím nemohli poslat na operaci. Teď se jí daří lépe ale stále je na operaci příliš brzy. Doktor mi řekl, že boulička může být - umbilical hernia (pozn. asi kýla?), pak by to bylo bez problému, ale uvidíme později :-) Budu mít více info o Cole v pátek. Všechna zvířátka jsou na různých místech, tak jezdím do různých lokací 3x v týdnu abych vše zkontrolovala :-)

27.5.2012

Nové fotky Koly. Nádor byl vyjmut a Kola se hezky zotavuje. Nyní je již nabízena k adopci.

10.6.2012 

Marina: Novinky o malé Cole - malá dáma je bláznivka :-)) skáče, štěká :-)) nikdy se neunaví :-) podívejte se na její novou fotku. 

14.7.2012

Aktuální fotky Coly, je to už velká holka :-)  

 

Tomuto pejskovi pomohli:  Petr Flekač částkou 900,- Kč
Josef Bernatek částkou 300,- Kč
Veronika Venclová částkou 1000,- Kč

  

BAMBY - umístěn v útulku.

Pokud chcete "ubytovat" tohoto pejska, při platbě prosím uveďte VS 1177777.


Překlad od Mariny: Toto je malý Bamby. Chlapeček byl sražen asi autem a několik dní se zřejmě v šoku schovával před lidmi.. Včera večer ho našla žena, která ho většinou krmí a zavolala nám. Dnes v 6 ráno byl Bamby převezen na kliniku. Obě přední packy má zraněné, jedna musí být amputována u kloubu.. Budeme doufat, že přežije operaci a dalších pár dní bude kritických.. Pokud ji přežije stane se ale bohužel jedním z třínohých pejsků, které si zde nikdo neadoptuje.. Více foto zde.

Vývoj stavu pejska.           Bamby na Facebooku.

 

16.5.2012

Marina: Bamby přežil operaci a byl přesunut do kotce na klinice kde zůstane pár dní a poté bude přesunut do hotelu kde se bude dlouho zotavovat.. ale příštích pár dní je pro něj stále kritických.. nyní je na antibiotikách a vitamínech s spí. Navštívím ho v pátek a udělám nějaké nové fotografie s amputovanou packou. Potřebuje Vaši pomoc.. Ještě nemám účet za jeho operaci a péči ale nejdražší bude doba jeho zotavování, která zabere nejméně několik měsíců. Poté bude přesunut do útulku, protože by pro něj jako třínohého pejska bylo velmi těžké přežít na ulici. Fotky zde.

 

21.5.2012

Marina: Bamby je po amputaci zraněné nohy, dva dny po operaci byl již čilý, teď půjde do psího hotelu, kde o něj bude lépe postaráno. Bamby stále hledá svého sponzora. Fotky zde.

27.5.2012

Marina: Bamby, sladký chlapeček, stále nevěří lidem a chce mě kousnout :-))) prosím podívejte se na jeho nové fotky. Je stále v psím hotelu, jeho packa se stále ještě nezahojila. Pak bude přesunut do útulku, protože není na Ukrajině obvyklé, že by si někdo pejska bez nohy adoptoval.

10.6.2012

Marina: Nejnovější zprávy o Bamby ..Levá noha je už  v pořádku, ale pejsek je velmi smutný, nechodí ven a vždy vypadá velmi smutně. Dostala jsem zprávu že Zaiku si adoptuje paní Chris Tina z Německa. Možná by někdo mohl pomoci najít pro Bamby domov v zahraničí. Tentu smutný pejsek nebude nikdy adoptován na Ukrajině. Jednu přední tlapu má amputovanou, druhou má poškozenou. Chodí, ale je handikepované zvíře. Děkujeme všem, kteří darovali finance k jeho uzdravení. Dále hledáme sponzora nebo nového majitele, který se o něj bude s láskou starat. Fotky zde. 

 

29.6.2012

Marina: Aktuální fotografie Bambyho, nechce jít ani na procházku a je stále velmi smutný.

2.7.2012

Marina: Dnes byl Bamby přesunut do útulku. Jeho pravá packa je vpořádku, dobře už chodí (když  není nikdo kolem). Stále je ale nesociální, zapracujeme na tom a snad se to zlepší.  Fotky zde.

 

Tomuto pejskovi pomohli:  Denisa Sauerová částkou 600,- Kč
Pavlína Kašubjaková částkou 1000,- Kč

  

BELYASHIK -  BOHUŽEL ZEMŘEL, PODLEHL OTRAVĚ :-(((

Pokud chcete "ubytovat" tohoto pejska, při platbě prosím uveďte VS 1277777.

Překlad Mariny: Stále je naděje... Belyashika jsme našli včera jak zápasí o svůj život - byl otráven. V tuto chvíli je na kapačkách, vitamínech a má péči kterou potřebuje.. je šance 50/50 že přežije.

 

Vývoj stavu pejska.           Belyashik na Facebooku.

16.5.2012

Marina: Je naživu ale lépe mu není :-(

25.5.2012

Marina: Na 99 procent to vypadá, že Belayshik přežije :-)) Hodně zhubl ale včera začal sám opět jíst což je velmi dobré znamení. Podívejte se na nové fotky.

27.5.2012

Marina: Belyashinko zemřel :-( pani, která se o něj  starala dostala strašný šok, když zjistila že Belayshko zemřel. Museli k ní volat sanitku. Promiň Belyashiko, že se nám Tě nepodařilo zachránit.♥ 

 

Tomuto pejskovi pomohli:   Pavlína Kašubjaková částkou 1000,- Kč

  

TARA -  umístěna v útulku.


Pokud chcete "ubytovat" tuto fenku, při platbě prosím uveďte VS 1377777.
Překlad od Mariny:
Chudáka Teru jsme našli když právě čekala štěňátka a s ošklivým zraněním očka. Očko měla vyoperované 5.května a také byla kastrována.
Další fotografie Tary najdete zde.

 

Vývoj stavu pejska.           Tara na Facebooku.

15.6.2012

Marina: Tara ja v pořádku, velmi neposlušná fenka :-) už byla přemístěna k nám do útulku. Je po kastraci a jeji zranění už je v pořádku zahojené. Fotky zde.

 

 

Tomuto pejskovi pomohli:  Eva Mládková částkou 800,- Kč
Veronika Venclová částkou 1000,-Kč

  

ZAIKA  - umístěna v útulku.


Pokud chcete "ubytovat" tuto fenku, při platbě prosím uveďte VS 1477777.

Překlad od Mariny:Prosíme urgentně za Zaiku. Našli jsme ji včera krvácející se spoustou ran. Paní z tržiště nám řekla, že se nějaký muž snažil ji ubít k smrti, protože vypadala nemocná. Tato paní také zhruba před měsícem odstranila z fenky injekci patrně naplněnou jedem. Fenka je ve vysokém stupni březosti.
Prosím pomozte nám najít sponzora pro Zaiku, nemůže jít do našeho útulku, nemáme pro ní samostatný kotec. Více fotek Zaiky zde.

Vývoj stavu pejska.           Zaika na Facebooku.

27.5.2012

Zaika dnes porodila štěňata, která byla eutanaziována. Nové fotky zde.

7.6.2012

Marina: novinky o Zaice. Sladká slečna se má lépe a lépe :-)) Děkuji, že jste jí pomohli. Prosím podívejte se na více jejích fotografií :-) Doufám, že se podaří najít jí někde domov, zaslouží si být milována, a ne aby jen sloužila lidem jako pes na hlídání..

10.6.2012

Marina: Nejnovější fotky Zaiky zde. Paní Tina, která je z Německa má zájem ji adoptovat. Držte palce, ať jsme schopni vše zvládnout logisticky.)

14.6.2012

Marina: Zranění na tváři je téměř pryč a pomalu již zarůstá srstí. Krk i tlapky jsou zcela vpořádku. Zaika je tak usměvavá :-)). Máme zájemce - paní Tinu Chris, která má zájem adoptovat Zaiku a paní Polina nám za pár měsíců pomůže s přepravou. Děkujeme Vám všem kdo byl s námi a kdo nám pomohl se Zaikou a daroval peníze na její léčbu a ubytování v hotelu. Zaika zůstane v hotelu do doby, než bude schopna snést převoz. Bude sterilizována, čipována a bude zjištěn její krevní test na vzteklinu. Následně ji převezeme do Kyjeva a pak snad do Německa. To bude zázrak, když se to všechno povede. Každopádně se Zaika nevráti na ulici, v případě, že nebude adoptována v Německu, zůstane v útulku. Fotku smějící se Zaiky neleznete zde :-).

3.7.2012

Marina: Aktuální fotky Zaiky, Malá dáma začala štěkat a skákat, že nás miluje a my milujeme jí.

10.7.2012

Marina: Zaika je lepší a lepší :-). Foto zde

 

 

Tomuto pejskovi pomohli:   Pavlína Kašubjaková částkou 1500,- Kč
Martina Albertová částkou 600,- Kč
Doris Josífková částkou 1600,- Kč
Eva Peřinová částkou 200,- Kč
Lenka Taová částkou 1000,- Kč
Petra Zelenková částkou 300,- Kč
Věra Hybnerová částkou 1000,- Kč
Soňa Šímová částkou 400,- Kč

  

JASMÍNKA - umístěna v útulku. 

Pokud chcete "ubytovat" tuto fenku, při platbě prosím uveďte VS 1577777.

Překlad od Mariny: Jasmina velmi potřebuje naší pomoc. Našli jsme ji včera u cesty, byla sražena autem (ne moc) a neměla sílu vstát. Vypadá to, že v měla v nedávné době psinku, proto je velmi velmi slabá a dehydrovaná. A protože je psinka velmi nebezpečná, nemůžeme ji dát mezi ostatní psy do útulku, potřebovali bychom ji dát do placeného psího hotelu, kde bude sama do vyléčení. V tuto chvíli je u mě doma protože jsme včera neměli jiné řešení. Více fotek zde.

Vývoj stavu pejska.           Jasmínka na Facebooku.

23.5.2012

Marina: daří se jí mnohem lépe. Brzy přidáme její nové fotografie. Je stále slabá, ale už si hraje a baští :-) až jí bude lépe, půjde na kastraci a pokud budeme mít místo vezmeme ji k nám do útulku.. 

28.5.2012

Nové fotky Jasminky zde.

9.6.2012 

Jasmínka je už úplně v pořádku. Je to nádherná a sladká holčička. Podívejte se na její nové fotografie.

13.6.2012

Marina: Jasmínku jsme včera přestěhovali do útulku.   

3.7.2012

Marina: Poslední foto Jasmínky, poté co byla sterilizována.  V tuto chvíli není moc šťastná, ale brzy bude zase skákat a běhat. Jasmínka žije stále v útulku.

 

Tomuto pejskovi pomohli:   Veronika Součková částkou 800,- Kč
Michal Konečný částkou 230,- Kč

  

ARISHKA - umístěna v útulku.

Překlad od Mariny: Ariska je asi 6měsíců stará. Našli jsme ji v únoru v největších mrazech. Byla zmlácená, promrzlá a měla kožní chorobu - svrab. Zachránili jsme ji a odvezli do psího hotelu, protože útulek byl velmi plný a nemůžeme příjímat nemocná zvířata aby nenakazila ostatní. Nyní už je v pořádku, ale ještě nenašla svůj domov. Brzy bude kastrována. Už si na život v hotelu zvykla, hodně štěká a je vtipná! :-)

 

Vývoj stavu pejska.           Arishka na Facebooku.

23.5.2012

Marina: Arishka je hodně živá, nikdy nepostojí když jí fotím. Více zde.

10.6.2012

Marina: Ariskha byla kastrována 26.května a má se dobře :-). Více fotek zde.  

Tomuto pejskovi pomohli:   Michal Konečný částkou 770,- Kč

  

 ZVESDOCHKA -  stále v dočasné péči.

Pokud chcete pomoci této fence, při platbě prosím uveďte VS 1877777.

 Překlad od Mariny: Máme zde další SOS. Fenečka Zvesdochka (Hvězda) má zlomené obě přední packy. Byla několik dní na slunci a protože se nemohla hýbat, byla pokrytá mouchami, které na ní nakladly vajíčka - nyní má záda a pochvu pokrytou červy.. Hvězdička byla v pátek operována, má obě nožky v sádře, sama nemůže ani jíst ani pít a navíc má bolesti kvůli červům.. Velmi těžký případ.  Hvězdičku mám prozatím u sebe doma v garáži, nikde by ji s červy nepřijali a čištění je jednodušší, když je nablízku. Operace Hvězdičky stála 1000 hgrivnas, polovinu zaplatila paní, která ji našla. Na druhou půlku máme na veterině dluh. Pokud by se našel hodný dárce na tuto částku, velmi by nám to pomohlo - 500hgrivnas je cca 63USD. Více fotografií naleznete zde.

Vývoj stavu pejska.           Zvesdochka na Facebooku.

1.6.2012

Marina: dluh který máme na veterině za její operaci je 600 hrivnas - 75usd. Bylo to původně méně, ale přidali dalších 100ghrivnas za odstranění červů.. Pak ještě přibyde částka za odstranění kovu, ktery má v tlapkách. Nevím kolik to bude stát, záleží na množství anestézie která se na ní použije. Poté půjde také na kastraci. Ta stojí 150ghrivnas - 19usd. a pak půjde k nám do útulku. Každá pomoc je moc důležitá. Děkuji předem.

9.6.2012 

Marina: Zvesdochka začala jíst a její stav se zlepšuje. Sádry budou odstraněny za cca 2 týdny. Je velmi agresivní, ale jsem si jistá, že je to tím jak se nemůže hýbat. Foto zde.

15.6.2012

Marina: Poslední fotky Zvesdochky jsou zde. Ona je stále agresivní, ale doufám, že za nějaký čas až bude moct chodit, tak bude lepší. Nebudeme ji sterilizovat dokud nebude dobře chodit. Pokud se díváte na fotky, vidíte šrámy, které vznikly z toho jak se pořád snažila chodit i s dlahami, takže bude pár dní na antibiotikách než se zranění zlepší.  

3.7.2012 

Marina: Aktuální informace o Zvezdochce - psovi, který měl zlomené obě přední tlapy a pokryté červy ... odlitky byly odstraněny. Jedna packa není vpořádku. Bude tedy muset zatím chodit na třech tlapkách. Zatím ale stále nechodí a je velmi líná, proto přibrala na váze. Foto zde.

 

Tomuto pejskovi pomohli:   Lucie Kyselová částkou 500,- Kč
Eliška Rusová částkou 100,- Kč
Martin Mládek částkou 1200,- Kč
Veronika Venclová částkou 1000,- Kč
Romana Zachová částkou 800,- Kč

  

SHERRY a CHERRY - Sherry bohužel zemřela :-( , Cherry je umístěna v útulku.

Pokud chcete pomoci těmto fenečkám, při platbě prosím uveďte VS 1977777.
Aktuálně - Sherry bohužel zemřela na selhání ledvin.. :-(

Překlad od Mariny: SOS pro Sherry a Cherry... dvě holčičky jsme včera vzali z ulice. Obě jsou velmi nemocné. Mají svrab, jsou vyhladovělé, protože lidé odhánějí psy kteří vypadají nemocně, bijí je apod. mají strach aby se nenakazili. Pokud se podíváte na přiložený odkaz, uvidíte kolik hnisu vyšlo z jedné rány jedné z feneček.. Potřebují vaší pomoc! Vzhledem k tomu, že je svrab nakažlivý nemůžeme je vzít do útulku. Vzala jsem je včera do psího hotelu. Poslední fotka na odkazu - fenečky v mém autě, pak už byla tma. Prosím pomozte Sherry and Cherry. Odkaz na více fotografií zde.

Vývoj stavu pejska.           Cherry na Facebooku.

13.6.2012

Marina: Sherry zemřela na selhání jater. Sherry je ta, kterou vidíte na fotkách. Cherry je vpořádku a pomalu se zotavuje.

 

3.7.2012

Marina: Cherry vypadá skvěle. Foto zde

Tomuto pejskovi pomohli:   Eva Kolovrátková částkou 1000,- Kč
Kristýna Teplíková částkou 500,- Kč
Jaroslava Kiršová částkou 300,- Kč

  

PETRUŠKA - zůstává v péči nálezkyně.

Pokud chcete pomoci této fence, při platbě prosím uveďte VS 2077777.

Překlad od Mariny: Znovu voláme SOS z Ukrajiny... Chudinka Petra byla vyhozena z 9tého patra do úložiště odpadků. Plakala o pomoc tak hodně, že ji našel uklízeč.. V pondělí nám volali zda ji můžeme přijmout. Po návštěvě veterináře a rentgenu je zjištěno, že Petra má zlomenou páteř.. Je opravdu malá šance že bude chodit, ale rozhodli jsme se jí zachránit, protože je to ještě štěňátko.. Pojmenovali jsme jí Petra, podle návštěvy kterou jsme tu v té době měli. Potřebovala by umístění v hotelu po dobu její léčby a potřebuje vozíček. Je na nejdůležitějším místě pro hledání domova někde jinde, protože tady si ji nikdo neadoptuje.. Prosím pomozte Petře, teprve začala svůj život.. 

Vývoj stavu pejska.           Petruška na Facebooku.

9.6.2012

Marina: Petrushka a já jsme byli včera natočeni místní televizní stanicí. Ona je v pořádku,ale je beze změn velmi smutná. Doktoři říkají, že nemá smysl dělat operaci, jediným řešením jak pro ní zajistit lepší život je adopce na mezinárodní úrovni, protože tady na Ukrajině nebude nikdy adoptována.Více fotografií zde. 

10.6.2012

Marina: Poslední fotky Petrushky.  Potřebujeme pomoct s vozíkem pro ní. Italská nevládní organizace nemůže udělat v současné době více vozíků pro Ukrajinu. Pomozte prosím Petrushce zvládnout její život a doufejme, že se bude brzy stěhovat do zahraničí, pokud zvládneme logistiku přepravy. Předem děkuji.

12.6.2012

Právě jsme dostali nové zprávy o Petrušce .. :-( Prosíme dárce, pozdržte zatím své příspěvky do vyjasnění situace, nevíme, jestli budou moci být využity na pomoc Petrušce.

Marina: Včera mi volala paní, která Petru našla, s dotazem zda jí může navštívit v hotelu. Samozřejmě jsem řekla že ano.. Petrušku už ale nevrátila!! Po tisíci hovorech té paní (jmenuje se Katarina) mi řekla, že se rozhodla pomoci Petře sama a vzala ji na kliniku kde ji chce nechat operovat. Vypadá to celé jako podvod. Katerina odmítá fakt, že Petra měla šanci aby byla převezena do zahraničí a operována by byla tam. Nyní zveřejnila výzvu kde žádá lidi o peníze!! Klinika kde se má Petra teď nacházet mě odmítla pustit dovnitř a fotografie, které jsou použité na různých stránkách, kde Katarina žádá o příspěvky jsou fotografie, které jsme vytvořili my. Vypadá to jako podvod - ani si nemohu být jistá, že je Petruška ještě naživu. Tato klinika nespolupracuje s NGO a nikdy nepomohla žádnému toulavému zvířeti. Náklady na operaci budou velmi vysoke, protože pobyt na jeden den na této klinice stojí 140ghrivnas. Zítra půjdu na kliniku s policií pokud mě Katarina nepustí dovnitř, abych se přesvědčila že je Petruška naživu.

15.6.2012

Petrushka je po operaci, je v dobrém stavu.....později se dozvíme informace od paní, která jí dala operovat. Hlavně, že je Petrushka ok ♥ ♥ ♥

 

Tomuto pejskovi pomohli:   Jiří Kysela částkou 200,- Kč

  

LAPUSHKA - umístěna v útulku.

 

Pokud chcete pomoci této fence, při platbě prosím uveďte VS 2177777.

Překlad od Mariny: SOS pro Lapushku!! Fotky - viz odkaz níže jsou pouze pro silné povahy, takže pokud jste citlivější, neotvírejte je. Třínohá Lapushka porodila štěňátka a kvůli zablokování nervů nemohla po porodu vstát. Byla nalezena pokrytá červy, kteří doslova vytvořili díry do jejího těla. Štěňata byla rovněž červy pokrytá.
Vzali jsme Lapushku k veterináři, strávil 3hodiny čištěním jejího těla, nyní má velmi bolavé rány po celém těle, kde měla červy. Štěňátka umřela, zvracela červy a měla je i v uších.. Nyní Lapushka potřebuje pomoc aby se uzdravila. Více foto zde.

Vývoj stavu pejska.           Lapushka na Facebooku.

9.6.2012

Marina: Lapushka moc trpí. Celá její záda jsou červená a zraněná kvůli červům a po aplikaci léků. Chodí, ale nevypadá vůbec dobře a určitě se vůbec dobře necítí.

15.6.2012

Marina: Lapushka je mnohem lepší. Je velmi sladká. Nyní hledáme sponzora na její sterilizaci. Po zotavení se nevrátí na ulici, ale bude žít v útulku. Foto zde.

1.7.2012

Marina: Aktualizace chudinky Lapushky, které chybí jedna packa a která byla nalezena pokrytá červy s dírami v jejím těle .... ona již není chudinka, je velmi sladká, socializovaná a krásná fenka. Je plně uzdravená a žije nyní v útulku. Protože máme mnoho, mnoho dalších psů, kteří vyžadují naší pozornost - toto je její poslední aktualizace.  V případě, že si jí ale někdo vezme domů, pošlu Vám nové fotografie. Jsme šťasní, že jsme jí ubytovali a děkujeme Vám všem, kdo nám pomohl jí zabezpečit.

Poslední foto zde.

 

 
Tomuto pejskovi pomohli:   Jiří Kysela částkou 200,- Kč
Petr Flekač částkou 800,- Kč
Tereta Kammermayerová částkou 500,- Kč
Erika Vlachová částkou 750,- Kč
Šárka Sedláčková částkou 300,- Kč

 JOY    - stále v dočasné péči, daří se mu o mnoho lépe :-)

Pokud chcete "ubytovat" tohoto pejska, při platbě prosím uveďte VS 2277777.

Překlad od Mariny: Vypadá to, že máme příliš mnoho SOS případů v poslední době.. ale tento chlapec, který se dostal do naší péče je trojité SOS.. obdrželi jsme telefon na naši hotline ohledně pejska ve strašném stavu. Když jsem pejska uviděla byla jsem v šoku.. Snažili jsme se dvakrát ho odchytit, velmi plakal strachem a bolestí..Nakonec jsme ho chytili, je ubytován v hotelu. Byli jsme u veterináře, dostal vodu, dostává péči, kterou potřebuje, dostává léky. Prosím modlete se s námi, aby jeho játra nebylya zasažena a aby se z toho dostal.. Bude to velmi dlouhý proces, ale jsem moc ráda, že jsme ho nakonec dostali do bezpečí.. Více foto zde.

 

Vývoj stavu pejska.           Joy na Facebooku.

1.7.2012

Marina:  Joy je naživu a cítí se mnohem lépe. Dnes jsem ho navštívila, vrtí ocáskem a opravdu dobře baští :-)))

2.7.2012

Marina: Joy vypadá trochu lépe a lépe se i cítí. Dostal hodně léků, injekcí a vitamínů. Doufám v to nejlepší. On miluje lidi a již ze mě nemá strach ani z ostatních dobrovolníků. Usmívám se na Joye a přeji mu, aby byl silný. Aktuální foto zde.

10.7.2012

Marina: Joy je lepší a lepší. Budeme vděční za jakkoukoliv finanční podporu na jeho rekonvalescenci, která bude trvat cca 3 měsíce. Děkuji všem předem. Foto zde.

14.7.2012

Marina: Joy je lepší a lepší :-) Foto zde.

Tomuto pejskovi  pomohli:   Eliška Rusová částkou 70,- Kč
  Michael Pelikán částkou 200,- Kč 

 

  FEA - bohužel svým zraněním podlehla, zemřela :-(

Pokud chcete "ubytovat" tuto fenečku, při platbě prosím uveďte VS 2377777.

Překlad od Mariny: Ještě jedno SOS.. zachránili jsme dva pejsky v tom samém dni (pejska Marka jsme umístili u nás v útulku), jen malá Fea potřebuje pomoc!Obdrželi jsme telefonát o malém naříkajícím štěněti, a druhém které nemůže chodit. Při návštěvě kliniky nám bylo řečeno, že malou Feu někdo uhodil nebo byla sražena autem a má veliký hematom v hlavě. Od doktora jsme dostali hodně léků a Fea je nyní u mě doma na infuzích. Bude umístěna v hotelu, protože útulek není místo, kde by mohli být psi v jejím stavu a protože na týden odjíždím). Prosím pomozte s platbou za její ubytování v hotelu. Více foto zde.

Vývoj stavu pejska.           Fea na Facebooku.

2.7.2012

Marina:  Fea při chůzi stále drží hlavu na stranu, ale je živelná a cítí se dobře. Nyní je ubytována v hotelu a budeme vděční za jakkoukoliv finanční pomoc, tak abychom jí mohli podávat vitamíny, protizánětlivé injekce a také pobyt v hotelu. Pomozte prosím Fee, po plném uzdravení bude přesunuta do útulku, nevrátí se zpátky na ulici, bude tedy žít v bezpečí a milována, ostatně to už je. Více foto zde.

 

Tomuto pejskovi  pomohli:   Eliška Rusová částkou 70,- Kč
  Michael Pelikán částkou 200,- Kč 

 

 DIK - CHRISTOPHER  - byl adoptován, ale vrácen zpět :-( umístěn v útulku.   

Pokud chcete "ubytovat" tohoto pejska, při platbě prosím uveďte VS 2477777.

Překlad od Mariny:  Dik-Christopher,  je nejsladší pes, jakého jsme kdy měli se zlomenou tlapkou. Stále se jen usmívá.

Byl sražen autem a odvezen na kliniku, kde mu dali tlapku sádru. Lidé, kteří ho našli, mu zaplatili návštěvu na klinice a náklady na jeho operaci. Žádali nás, abychom mu dále pomohli my.  Nazývali ho Dik, ale mě a Eleně (paní z hotelu) se více líbí Christopher. Včera byl přesunut do hotelu a je to nejsladší usmívající se pejsek se zraněním, kterého jsem kdy měla ve své péči. Jeho rehabilitace bude trvat cca 1-2 měsíce a žádám Vás o jakkoukoliv finanční pomoc. Lidé, kteří ho zachránili nás žádali, abychom jej po uzdravení umístili do útulku. Já doufám, že se to stane. Foto zde.

Vývoj stavu pejska.                Christopher na Facebooku.

 

10.7.2012

Marina: dnes byla Christpherovi sundána sádra a přešel tak do další fáze, držíme mu palce. Foto zde.

Tomuto pejskovi pomohli:   Eliška Rusová částkou 70,- Kč
  Michael Pelikán částkou 200,- Kč Podpořte nás

Příspěvek na účet:
2800485041/2010


Kontakt

Nadační fond Psí naděje
Rašínovo nábřeží 34
12800 Praha 2

Tel: 604 471 924

Nadační fond Psí naděje

Psi k adopci