Sbírka pro 25 pejsků ze špatných podmínek

Vyhlašujeme sbírku pro 25 pejsků, kteří budou postupně odebraní z nevhodných podmínek. K dispozici je náš transparentní účet  2800485041/2010 a variabilní symbol 140015.

Datum vyhlášení: 6.5.2015 Variabilní symbol: 140015
Předpokládaný termín ukončení: ukončeno Aktuálně vybraná částka: 25 200,-Kč
Zodpovědná organizace: Srdeční záležitosti Cílová částka: 25 000,-Kč

Stručný popis

Srdeční záležitosti píší: 

Moc prosíme o finanční dar pro cca 25 pejsků (dospělých i štěňat), kteří budou postupně odebraní z příšerných podmínek. 

Jedná se o přemnoženou smečku na soukromé zahradě Praha – Východ.  Bohužel zatím netušíme, kolik psů, fen a štěňat se zde přesně nachází. Pejsky bereme postupně, jak máme volno v našich dočasných péčích. Bohužel s novými psími klienty, bude více práce než "obvykle", protože jsou absolutně nesocializovaní.

Vybrané finanční prostředky budou vynaloženy na:

  • ošetření
  • odblešení
  • kastrace dospělých jedinců

Konečná potřebná částka bude záležet na stavu jednotlivých pejsků. Zatím všichni vykazují velmi špatnou životosprávu.  Stav všech psů budeme zjišťovat a přednostně budeme odebírat akutní případy.

Výzva:
Vzhledem k tomu, že máme všechny svoje dočasky obsazené, hledáme nové dočasky pro další pejsky. Potřebujeme pouze zkušené, trpělivé, empatické a klidné milovníky psů, kteří skrze pozitivní motivaci krůček po krůčku napraví psychiku psů a kterým nevadí případná louže nebo něco jiného. Hlaste se prosím na: Srdecnizalezitosti123@gmail.com

Další informace: FB Srdeční záležitosti; Tel: 777 577 376; Email: Srdecnizalezitosti123@gmail.com

    Aktuality 

3.6.2015

Moc děkujeme všem, kteří nám přispěli na sbírku - díky Vám jsme mohli pomoci a poskytnout veškerou veterinární péči pejskům z velmi špatných podmínek - a teď to nejlepší - SVŮJ VYSNĚNÝ DOMOV JIŽ NAŠLI: 

  • maminka Bubblinka, malá Bubblinka (zachráněná č.2)
  • všichni tři štěňátka od Judy (zachráněná č.3) 
  • Růženka (zachráněná č. 8) - děkujeme moc, že nám pomáháte :-)

3.6.2015

Viky a Miky (zachráněný č. 4 a 5)

Viky a Miky dělají velké pokroky . Miky je takový malý 8 kg. čertík, na nízkých nožičkách, který přesto umí vyskočit na kdeco, je zvědavej a učenlivej. Viky je elegán :-) , pozoruje co se děje, pro pamlsky si jde opatrně a moc krásně se mazlí.

Další informace a foto zde.

1.6.2015

Růženka (zachráněná č.8)


Růženka dnes byla na kontrole, dobere antibiotika a může hurá do adopce. :)

Další foto a infrormace zde.

29.5.2015

Judy a štěňátka (zachráněná č. 3)

V dočasné péči máme nyní fenku se třemi štěňátky, která hledají nové domovy. Judy ho po kastraci a socializaci (byla odebrána nesocializovaná a bázlivá) bude hledat také. Štěňátka jsou pravidelně odčervována, budou očkována a čipována. Podpis adopční smlouvy a adopční poplatek. (o.s. Beky - Srdeční záležitosti)
Jasmínka - rezervovaná
Jack - k adopci
Jimmy - k adopci

Další foto a informace zde.

29.5.2015

Beátka a štěňátka (zachráněná č. 7)

Beátka se stala maminkou dvou klučíků a čtyř holčiček :-) 

Včera přijela s Růženkou z nevhodných podmínek i Beátka s tím, že je březí. Dneska jsme byli na sonu a ukázalo se, že má tak týden až dva do porodu.  Beátka je bezproblémová kříženka malého vzrůstu, je jí tak rok, možná i trochu méně.

Další foto a informace zde.

27.5.2015

Oskárek (zachráněný č. 6)


Tak u Oskárka se potvrdily plísně, jejichž druh ovšem ukazuje na to, že nejsou primárním problémem, ale pouze sekundárním a jsou pouze důsledkem nějakého jiného onemocnění imunity apod. Proto jsme s Oskárkem byly na dalších testech. Nechali jsem udělat kompletní rozbory krve, moči, sono. 
Výsledkem byl jednoznačný skrytý zánět močových cest (skrytý proto, že se neprojevuje obvyklým častějším čůráním), dále pak zvětšená prostata, takže kastrace bude provedena v co nejbližším termínu.
Máme také podezření na zhoršené vidění a i to může být důvod jeho strachového a vyplašeného chování. Oskárkovo očička jsou kalnější a zorničky nereagují na změny světla tak, jak by měly. Půjde tedy k MVDr. Zavadilové na prohlídku očí.
Vzhledem k tomu, že jej nyní čeká přeočkování, Oskárek nedostal ATB, ale bude brát alternativně Lichořeřišnici Urea Forte, která by nám s močovými cestami měla pomoci, naočkuje se, poté budou nasazena ATB, následně bude vykastrován a doočkována vakcína vztekliny. v mezidobí shlédneme očička.
Oskárek již chodí ven na výlety a pravidelně se venčí venku:-). Stále ještě ale zůstává stres z lidí, odchycení apod.....takže na vodítku bude trávit ještě dlouhý čas....ale určitě i tohle se zlomí:-)
Budeme moc rádi za finanční podporu Oskárka, děkujeme.

Další foto a informace zde.


20.5.2015

Růženka (zachráněná  č.8)


Růženka byla pořád unavená a téměř nejedla, po tom, co jí předevčírem krmila dcera z ruky konzervičkou, protože už měla hlad, začala zvracet a zvracení od té doby neustávalo. Jeli jsme tedy na veterinu, nejdříve k našemu panu doktorovi, ten konstatoval, že v břicho a střeva jsou prohmatná a dal jí několik injekcí, aby se to zklidnilo a nařídil pozorovat a když tak ihned přijet na kapačky, kdyby se cokoli zhoršilo. Teplotu měla spíše nižší a krev v konečníku ... Růženka pak doma pila, ale vzápětí začala zvracet krev, tak jsme už na nic nečekali a jeli na pohotovost, kde jí paní doktorka vzala krev a vyšetřila, měla trochu zvýšené jaterní testy, jinak celkem normál a ukázalo se, že jí ve střevě krvácí žilky. Tento stav je u ní prý dlouhodobý. Co ale je v krvi špatně, je extrémně nízký počet bílých krvinek, zítra ráno budeme vědět z dalšího vyšetření více. Růženka zůstala na kapačkách na veterině, hodnoty jsou už lepší, ale pořád nejí a nepije, takže minimálně do zítra.

Růženka je cca 3/4 roční štěně, kříženka pinčo jezevčíko snad ohařoidního vzhledu. :D, ale max. menší střeďáček. Je zpočátku nedůvěřivá, učí se teprve na vodítku. Zvyklá doma i na zahrádce. Po svém prvotním ostychu je Růženka moc mazlivá a milá fenečka, je velmi klidná. S ostatními pejsky nemá problém, ze začátku se jich trochu bojí, ale pak si s nimi začne vesele hrát. :) 
Bude k adopci po odčervení, očkování a čipování, se smlouvou a podmínkou kastrace v dospělosti. Volejte 777 577 376. Děkujeme

14.5.2015

Nové zprávy o "klukách". Na moje pokusy o kontakt reagují zcela opačně. Malej se stále odtahuje, trucuje a už si ani nevezme pamlsek, když na něj koukám. Je to i tím, že už nemají hlad :-) Zato Velkej je mnohem odvážnější. V boudě si bere pamlsky z ruky, jde mi i vstříc. Když má kam uhnut pořád váhá, ale nechá se pohladit, přitáhnout za obojek a vzít do náručí. Trénujeme na chovného psa....Vydrželo nám to skoro hodinu, nakonec jsem ho z klína musela sundat sama :-) ......Malej byl celou dobu zalezlej v boudě:-(. Když jsem odcházela, Velkej koukal vyčítavě ale krmení ho zlákalo. Po jídle oba trénovali na pokojové psy :-) Čeká nás učení s vodítkem a očkování. Pak by už mohl Velkej do nového domova. Rád by už byl "normálním" psem :-).Kdo si ho "doochočí" získá oddaného psa. Myslím, že by se mu líbilo na zahradě RD a určitě by se rychle a ochotně naučil doma :-)

Další foto zde.

12.5.2015

Krátké info - štěňátka s mamčou Judy (odebráni z nevhodných podmínek) v dočasné péči u Hanka Petráková Hartmannová - moc děkujeme. Jack, Jamie a Jasmínka (zamluvena). Jsou jim přibližně tři týdny, mají za sebou první odčervení. Jsou pěkně živoučcí, teď už prospívají dobře, brzy začneme přikrmovat masíčkem.

1.5.2015

Oskárek

Oskar v tuto chvíli prošel odblešením a vzhledem k velmi špatnému psychickému stavu, panice, strachové agresi a velkému stresu jej teď necháme trochu rozkoukat a získat důvěru ve své bezprostřední okolí. Ven Oskárek nechodí a venčí se nyní doma na sací podložku. 2 dny nevylezl z malé přepravky, jen v noci na krmení, kdy tedy alespoň jedna pozitivní věc, žere opravdu dobře a má obrovskou chuť k jídlu.
V dalších dnech jej čeká odčervení, vykoupání, návštěva veteriny, čipování a první očkování.

Oscar je v dočasné péči v Plzni u úžasné Efi Divišová, které tímto velmi děkujeme:-)

Kontakt pro zájemce k adopci je: Stáňa Strohschneiderová - Tel.: 773 054 791
E-mail: stana.krmiva@gmail.com


28.4.2015

Dalšími odebranými pejsky jsou Velkej a Malej viz dále.

Velkej

Velkej byl dopoledne na kastraci. Současně ho paní veterinářka ostříhala a odstranila zubní kámen. Odhadnutý věk je asi 5 let, váha 9 kg. Pejsek byl docela hodný a doma vyspává narkózu.

Malej

Druhý střapatý kluk je také již ostříhaný, vykastrovaný a má odstraněný zubní kámen. Pejsek je o něco menší a podle zubů i o něco mladší než první pacient. Váží necelých 8kg a budou mu tak 3 - 4 roky. Možná bráchové, možná otec a syn...Tak zatím mají stále pracovní jména - Velkej a Malej. Pejsci jsou už zase spolu v čistě povlečeném pelíšku  A za 14 dní kluky čeká ještě očkování.

23.4.2015

Fenka Judy

Další zachráněnou je fenka Judy a její 4 štěňátka (2 holky a 2 kluci).  Fenka je vystresovaná, bázlivá, ale i vděčná. Myslím, že bude skvělá. Když jsme jí udělali pelíšek, bylo vidět, jak je spokojená, že má klid a štěňátka v bezpečí.

Pracovní jména štěňátek: Jack, Jamie, Jůlinka (zadaná) a Jasmínka

20.4.2015

Ze smečky jsme přednostně odebrali kojící fenku se 2 štěňátky. Fenka je ovšem v tak kritickém stavu, že téměř nemá mléko. Velmi slabá štěňátka jsme okamžitě začali dokrmovat, bohužel jedno štěňátko včera umřelo. Druhé se zatím drží.

6.4.2015

MÍŠA - ZACHRÁNĚNÝ DĚDEČEK - již adoptovaný


Míša je malý pejsek, 7,8 kg vážící, dle veterináře asi tak 10ti-letý, který se šíleně bojí, a zatím přebývá v přepravce, kterou považuje za svůj bezpečný úkryt. Neštěká, nekouše, nechá se sebou manipulovat - včera jsem ho 4krát koupala, odblešovala, dokonce se nechal fenovat!, ale vůbec neumí na vodítku, poprvé v životě dostal obojek a když ho vezmete a položíte na zem, rozjedou se mu nohy, jako kdyby neuměl chodit a po chvilce odejde do rohu nebo do přepravky. Něco jiného nastane,když dostane misku s jídle, to vyleze a všechno s chutí spořádá.
Nemá přední zuby, ostatní má potažené zubním kamenem, ostříhali jsme dredy a na veterině na něm nenašli žádnou chorobu, kromě toho, že je hubený a byl masivně zablešený. Uši má kupodivu naporosto čisté.
Když vyleze z přepravky zasněně kouká přes sklo na balkon, kam se jde vyvenčit. Ven ho vzít nemůžu, bydlím v paneláku, nemáme zahradu a na vodítku neumí. I moje dočasky jsou ve stejných - pro Míšu nevhodných - podmínkách. Potřebuje zahradu nebo dvoreček. Je odčervený, uhradíme očkování, veterinu, krmení.
PROSÍM, kdo by mohl převzít Míšu do péče, ať už trvalé, či dočasné, dát mu čas na osmělení a na aklimatizaci v novém prostředí. Je to strašně hodný dědeček, zvyklý ve smečce desítek psů, zvyklý venku v boudičce. (ovšem měl by smět dovnitř), neublíží, jen se bojí a neví, co se stalo.
Nemám ho v tuhle chvíli, kam dát, nemám nikoho s domečkem a s mojí smečkou 5ti psů, kteří ho nesnesou, tady zůstat nemůže. 

Míša si zaslouží důstojný zbytek svého, ne přiliš pěkně stráveného, života. Zabere kousíček místa a bude vděčný za pozornost a pohlezení člověka, které nikdy nepoznal. Míša totiž poznal jen křik, špínu, hlad a hůl...

   Jak pomoci


Finanční dary prosím posílejte s VS 140015 na účet NF Psí Naděje: 2800485041/2010.

    Dárci 

otevřít/zavřít seznam


7.5.2015 100 Kč MITTELBACHOVA LENKA
7.5.2015 2 000 Kč HALAMA STANISLAV
10.5.2015 500 Kč BASTLOVI
11.5.2015 100 Kč KRUPOVÁ OLGA
11.5.2015 300 Kč SUKUP RADEK
11.5.2015 500 Kč Bronislava Štajerová
12.5.2015 1 000 Kč Renata Herzogová
12.5.2015 150 Kč VACHOVA BARBORA
12.5.2015 100 Kč Veronika Mo
13.5.2015 500 Kč SVOBODOVA MARTINA
13.5.2015 300 Kč Tereza Műllerová
14.5.2015 500 Kč KOSTALOVA VERONIKA
14.5.2015 500 Kč Jitka Košuličová
14.5.2015 200 Kč Pavel Maliska
15.5.2015 200 Kč Eva Svobodová
19.5.2015 500 Kč MACHÁLKOVÁ HANA
19.5.2015 200 Kč Švejcarová Mariana
19.5.2015 200 Kč MOKOŠOVÁ JANA
19.5.2015 200 Kč Miroslav Sedlák
21.5.2015 200 Kč Platba uvnitř banky
22.5.2015 65 Kč Tereza Glöcklová
24.5.2015 333 Kč Tereza Bízková
28.5.2015 100 Kč Kánská Dana
3.6.2015 600 Kč Zuzana K
8.6.2015 200 Kč MAUERMANNOVÁ MARKÉTA
17.6.2015 350 Kč MÁLKOVÁ KLÁRA
23.6.2015 100 Kč SITOVÁ RADKA
23.6.2015 500 Kč Taťána Hodysová
1.7.2015 70 Kč Lukáš Filip
2.7.2015 2 000 Kč HALAMA STANISLAV
3.7.2015 1 000 Kč ZEMANOVA RENATA
7.7.2015 500 Kč Kadlec Radek
8.7.2015 700 Kč SLIVKOVA LIANA
8.7.2015 300 Kč Schönbaum František
8.7.2015 100 Kč Darina Fleková
14.7.2015 500 Kč SVOBODOVA MARTINA
14.7.2015 200 Kč JANOVSKÁ MICHAELA
15.7.2015 250 Kč MAREŠOVÁ JITKA
21.7.2015 100 Kč Tereza Glöcklová
21.7.2015 100 Kč SITOVÁ RADKA
22.7.2015 200 Kč MÁLKOVÁ KLÁRA
24.7.2015 150 Kč Judita Jarůšková
29.7.2015 5 000 Kč Černá Alena,JUDr.
18.8.2015 100 Kč SITOVÁ RADKA
21.8.2015 100 Kč Adéla a Míla
25.8.2015 232 Kč OLGA KUBICOVÁ
25.8.2015 200 Kč Zdeňka Svobodová
26.8.2015 300 Kč ANDREA NAVRÁTILOVÁ
26.8.2015 250 Kč Maksyniuková Petra
26.8.2015 100 Kč Veronika
5.9.2015 200 Kč Petra Lapáčková
16.9.2015 250 Kč SVOBODOVA MARTINA
16.9.2015 100 Kč SITOVÁ RADKA
21.9.2015 200 Kč Zdeňka Svobodová
15.10.2015 200 Kč Zdeňka Svobodová
20.10.2015 100 Kč SITOVÁ RADKA
3.11.2015 2 000 Kč HALAMA STANISLAV
18.11.2015 100 Kč SITOVÁ RADKA

    Faktury (celkem 13 445,-Kč)

otevřít/zavřít seznam

Kastrace, ostříhání Malého a Velkého.

Kam dál: Probíhající sbírkyPodpořte nás

Příspěvek na účet:
2800485041/2010


Kontakt

Nadační fond Psí naděje
Rašínovo nábřeží 34
12800 Praha 2

Tel: 604 471 924

Nadační fond Psí naděje

Psi k adopci