Beník

Datum: 1.11.2011
Vzali jsme si ho 10.12.2010 z Městského útulku Břeclav v Bulharech.

Na výběr tu měli tři štěňátka, ale tenhle pupík, na rozdíl od druhých dvou, vylezl hned na klín a začal se tulit. On si nás vybral dřív než my jeho. Dostal jméno Ben. Toto jméno bylo jasné, protože nahradil Beníka (taky kříženec nejasného původu), který zemřel pár dní před tím, ve věku nedožitých 19ti let!!! (do 19 mu chybělo 14 dní).

O jeho předchozím životě nevíme nic. Jen to, že ho do útulku přivezla MP z Otrokovic. Protože jsme si ho brali 10.12.2010 a paní v útulku říkala, že mu budou asi dva měsíce, stanovili jsme datum jeho narození na 10.10.2010 - pěkné datum :. Beník je středního vzrůstu, pravděpodobně kříženec Hovawarta (i když dnes povahou vypadá na křížence hovawarta, kačeny, kozy, chrta a hraboše polního).

Jeho život nezačal vůbec dobře. Po očkování u něj okamžitě propukla parvoviróza. 5 dní po opuštění útulku začal bojovat o svůj psí život. Díky rychlému rozpoznání nemoci a starostlivé péči veterinární ordinace MVDr. Hany Vičarové v Hodoníně, i přes vážný stav, skoro žádné naděje na uzdravení, po několika dnech strávených na kapačkách a 24hodinové péči pánečků, tuto nemoc překonal. Když si ještě dneska vzpomeneme jak bylo Beníkovi špatně, jak stál nad miskou s vodou a nemohl se ani napít, je nám do breku.

Další život Beníka byl stejně divoký. Třikrát byl pokousaný jinými psy. Nikdy to nebylo nic vážného, šlo spíše o leknutí. Pouze jednou to trošku odneslo ouško, které mu pocuchaly dvě feny vlčáka. Beník je totiž hrozně zvědavý a chce se se všemi psíky kamarádit. Strčil hlavu pod plot, holky ho laply za ucho a už to bylo.

Aby si mohl užít psích kamarádů a něco se taky naučil, začala panička se 4měsíčním Bébou chodit na cvičák. Beník vstoupil do KK Hodonín. Tady se naučil spoustu věcí a v neděli ho čekají první zkoušky poslušnosti.

Jaký je Beník dnes? 10.10.2011 jsme oslavili jeho první narozeniny. Dostal dort z kuřecího masa a rýže. Jako svíčku měl páreček s plamínkem z eidamu. Pořád je to však velké štěně, které má rádo balónky, dlouhé procházky a neustále pánečky provokuje. Beník miluje vodu. Musí si lehnout do každé kaluže, kterou potkáme. Při každé příležitosti valí do řeky Dyje. Ve vodě si sedne a vyhlíží kačeny, které má hrozně rád. Chtěl by za nimi plavat, ale to mu až tak moc nejde. Proto jen sedí ve vodě a fňuká. Další jeho oblíbená činnost je likvidace zahrádky. Vyhrabává v ní velké a hluboké jámy. Páníček říká, že je to past na kocoura Muriša, který se s ním nechce kamarádit. Na hraní má nejraději balónky a plyšáky. Plyšáky vždycky vyvrhne a rozcupuje.

I když je to nezmar a neskutečný čert, tak pohledu na jeho štastné rozzářené psí očička a neustále vysmátou tlamku se nic nevyrovná.

PS: Beník má své fotoalbum.Podpořte nás

Příspěvek na účet:
2800485041/2010


Kontakt

Nadační fond Psí naděje
Rašínovo nábřeží 34
12800 Praha 2

Tel: 604 471 924

Nadační fond Psí naděje

Psi k adopci