Sbírka na vyhozené a zubožené psy - Homyle

Vyhlašujeme sbírku na vyhozené, zdevastované a pobíhající malé hafíky v lese blízko obce Homyle (Královéhradecko). Pro tuto sbírku je určen náš transparentní účet 2800485041/2010 a variabilní symbol 1501.

Datum vyhlášení: 19.8.2015 Variabilní symbol: 1501
Předpokládaný termín ukončení: září 2015 Aktuálně vybraná částka: 75 029,-Kč
Zodpovědná osoba: Tety v akci Cílová částka: 50 000,-Kč

Stručný popis

Vše odstartovala Sisinka

To si tak jdete lesem a najednou vidíte vyhublé čtyřnohé stvoření, které Vás bojácně pozoruje. Je na pokraji sil a tak se rozhodne kontakt s Vámi risknout. Snaží se zapomenout na útrapy, které mu člověk již způsobil.  Někde ve svých genech a ve svém srdci všechny obavy přehlušuje láska, která nás lidi a psy spojuje po tisíciletí. Srdce bije jako splašené, nedůvěřivě čeká, jak se Ti dvojnožci zachovají. A oni zachraňují. Nedá jim moc práce vysíleného psa chytit a spouští tak záchranou akci, která přivádí do Homylského lesa desítky dobrovolníků a spojuje na sociálních sítích tisíce přátel psů. Není totiž sama. V lese se skrývá zubožených, bojácných a vyhladovělých psů víc ....

Sisinka (zachráněná číslo 1 - nalezena 18.8.2015)

Zatím jen telegraficky informace o stavu max 3 leté Sisinky. Sisinka je silně podvyživená, má zánět v uších a očích, zánět močového měchýře. Bere dvoje antibiotika. Do týdne budou hotovové výsledky stěru, které ukáží, zda téměř úplná absence chlupů je dána podvýživou nebo kožním problémem. Sisinka má vysoké jaterní testy a vysoký počet bílých krvinek. Má předepsanou veterinární dietu. Léčba potrvá minimálně několik měsíců. 

Bibinka (zachráněná číslo 2 - nalezena 18.8.2015)

Bibinka je fenka odchycená díky velikému počtu dobrovolníků, kteří včera a dnes pročesávají Homylský les. Bibinka má zánět v uších, dostala injekci na podporu imunity. Má zdevastované zoubky, papat jí bolí a tak dostává měkké konzervy. 

Didinka (zachráněná číslo 3 - nalezena 20.8.2015)

Na základě skupinové pátrací akce, která proběhla 20.8.2015 a které se zúčastnilo přes 120 dobrovolníků, se podařilo najít a odchytit další fenku. Dostala jméno Didi, na první pohled byla v dobrém stavu, ovšem psychicky na tom byla už mnohem hůře.  

Fifinka (zachráněná číslo 4 - nalezena 30.8.2015)

Skupinka dobrovolníků, která se zasloužila o její odchyt píše: Psí holčička nám hodně pomohla. V podstatě za námi přišla (na místo, kde jsme ji krmili), pak si s námi trošku hrála a prohnala nás po lese. Vyzkoušela naši fyzičku přes silnici a pole, ale nakonec se nechala chytit. Hned se schoulila do klubíčka a bylo vidět, že je ráda, že už to bloumání po lese končí. Teď už bude jen a jen dobře! Jsme šťastni! 

Endy (zachráněný číslo 5)

Endy je asi 5 letý slepý černý pejsek z kauzy vyhozených psů v lese u Homyle, kterého spolu s dalšími psy odebrala majiteli Krajská veterinární správa z nevyhovujících podmínek. Navzdory svému hendikepu je Endík veselý a hravý pejsek. Orientuje se výrazně pomocí čichu - v neznámém prostředí chodí přikrčený s hlavou u země. Ve známém prostředí i přes svou slepotu téměř nenaráží do předmětů. 23. září Endy podstoupil kastraci. Po zotavení ho čeká odborné vyšetření u očního specialisty, aby se zjistilo, zda a do jaké míry lze jeho slepotu řešit. Endy byl zanedbaný: špinavé uši, kožní plíseň; velmi silné kožní lupy a výrazně zásaditá moč svědčí o tom, že byl krmen nekvalitní stravou převážně rostlinného původu. I když je Endy slepý, stejně jako všichni pejsci z Homyle miluje vyvýšená místa, takže pro něho není problém vyskočit si na stůl nebo na okenní parapet. Je tedy patrné, že pejskové byli v původním domově nuceni žít na střeše přístavků, jelikož zem byla zcela zaplněná harampádím, nebo naopak pobývali ve sklepě a snažili se vydrápat někam nahoru. Učí chodit na vodítku - pro nevidomého pejska, se kterým nikdy nikdo nepracoval, to je náročné, ale je to šikovný pejsek a všechno časem dožene.

Babetka (zachráněná číslo 6)

Babetka je malá hodná fenečka z kauzy Homyle, kterou spolu s dalšími psy odebrala majiteli Krajská veterinární správa z hrozných podmínek. Babetce je asi 6 let a trpí těžkou formou luxace kolenních čéšek, takže zadní končetiny má trvale skrčené vytočené dovnitř. Navzdory tomuto závažnému ortopedickému problému se pohybuje docela rychle, se svým hendikepem se sžila. Po konzultaci s ortopedem bylo zjištěno, že tento problém je operativně odstranitelný: nejdřív by Babetka absolvovala jednu operaci, kdy se jí napraví kolenní čéška, a v případě příznivého vývoje by asi po dvou měsících následovala operace druhého kolene. Prognóza je velmi příznivá. Babetka trpěla zánětem dělohy, takže v první fázi léčby podstoupila kastraci a současné odstranění několika tumorů na mléčných žlázách i s částí mléčné žlázy. Přišla v zanedbaném stavu, s plísní, přerostlými drápy, velmi špinavýma ušima a těžkým zánětem ucha. Je to však neuvěřitelně trpělivá a poslušná pacientka, všechny léčebné úkony snáší naprosto bez problému. Dokonce je i zcela čistotná. Stejně jako jiní pejskové z kauzy Homyle, i Babetka ráda vyhledává vyšší místa, takže se i přes svůj hendikep hravě dostane na příklad na okenní parapet. Babetka je velice milé stvořeníčko, které k člověku brzy přilne. A stejně tak si člověk hned zamiluje ji a její oduševnělý pohled a oddanost.

Charlie (zachráněný číslo 7)

Charlie je asi 9 měsíční štěně z kauzy Homyle, kterého spolu s dalšími psy odebrala majiteli Krajská veterinární správa z hrozných podmínek. Charlie je slepý a navíc má občasné potíže s motorikou a koordinací pohybu. Dle vyšetření očního specialisty MVDr. Beránka má oči v pořádku a jeho slepota je neurologického původu. 23.9. Charlie absolvoval CT vyšetření s kontrastní látkou, které bylo v pořádku. V nejbližších dnech ho čeká ještě neurologické vyšetření u MVDr. Šrenka.

Další informace ve FB skupině Homyle - Kauza vyhozených a zubožených psů

    Aktuality 

14.12.2015

Endík (5) našel nový domov :-)


Nastává čas splněných přání a nám se jedno velké přání splnilo. 

Je nám ctí oznámit, že slepý Homyláček Endík (vlevo) našel domov v úžasné nové rodině, kde má i další psí a kočičí kamarády. Děkujeme nové rodině za ten nejkrásnější vánoční dárek pro Endíka, poděkování patří také Nadačnímu fondu Psí naděje, Veterinární klinice Nusle, Kateřina Hojná za skvělou dočasnou péči a všem, kteří nám na cestě za štěstím celé homylkovské psí rodiny pomáhali. Děkujeme :-)

3.11.2015

Babetka (6) je po operaci

27.10.2015

Didinka (4) - našla nový domov :-)

Didinka odešla do úžasné a starostlivé rodiny.

Babetku (6) čeká první operace

V pondělí 2.11.2015 - jde Babetka na první ze dvou operací kolenní čéšky. Držte palce, aby vše dobře dopadlo ...

Charlieho (7) - čeká další vyšetření

Charlíka čeká neurologické vyšetření.  Občas se totiž nemůže zvednout, nebo prudce vyskočí. Před pár dny se jeho stav přechodně ještě více zhoršil, ležel a musel být krmen lžičkou. Teď už je to zase lepší. Doufáme, že neurologické vyšetření  odhalí přičinu těchto stavů a Charlíka jich jednou pro vždy zbavíme.

Endy (5) - špatné zprávy

Endyho svět se bohužel nezadržitelně řítí do tmy. Endyho šedý zákal je neléčitelný, protože je způsoben degenerací sítníce. Již nyní Endy na jedno oko nevidí vůbec, duhým vidí jen obrysy. Bohužel pejskovi zbývají měsíce než přestane vidět úplně. Proto pro něj hledáme co nejrychleji nový domov, aby mohl své nové prostředí ještě alespoň částečně vidět a lépe se v něm zorientoval.

8.10.2015

Bibi (2) - z nového domova :-)

Bibinka se má skvěle. Je úžasná. Největší mazlíček. Ale umí i zazlobit :-). Přidávám sem pár fotek, pro Vás všechny! 

1.10.2015

Bibi(2) našla domov :-)

Bibi v novém domově je absolutní zlatíčko, krásná, neustále v pohybu, takže už chápu, že nemá skoro žádné fotky z nového domova. Každopádně Bibi svou paničku zbožňuje, takze líp se pro ni vybrat nemohlo.

1.10.2015

Proměna Sisinky


Sisinka a její proměna za měsíc a kousek :-) Co na ni říkáte? Díky péči Míši a Evelíny je z ní teď takováhle krááááska. Velké díky patří i všem, kteří jakkoli pomohli a pomáhají (s hledáním, zasláním finančního či materiálního příspěvku, poskytnutím nového domova pro pejsky, sdílením, psych.podporou apod). Všechny tyto činy dělají svět kolem nás lepším a to se mi mooooc líbí! :-) Dívejte se kolem sebe, pomozte, když je třeba, jakákoli pomoc kdekoli a kdykoli má smysl - DÍKY, DÍKY DÍKY 

10.9.2015

Fifi(4) + Didi(3) + Bibi(2) - po kastraci

3.9.2015

Sisinka (1)

Sisinka je po kastraci z důvodu zánětu dělohy, operace proběhla hladce.

1.9.2015

Fifinka (4)

Fifinka je cca 10 let stará fenka a také se léčí u Tety Míši. Dle veterinárního vyšetření trpí zánětem mléčné žlázy a falešnou březostí. Bohužel jí byly také na mléčné liště diagnostikovány nádory. Nyní je na antiobiotikách, aby se přeléčil zánět ml. žlázy. Následně jí čeká kastrace a vyjmutí nádorů (zatím není jasné zda se jedná o nezhoubný či zhoubný nález).

1.9.2015

Sisinka (1)


Stav Sisinky se zhoršil,  stále vykazovala vysoké jaterní testy. Převezli jsme jí tedy do Prahy. Špatná funkce jater zapříčinila vylučování toxinů do krve, dostala tedy infuze a teď už je na tom lépe. Na játra má nařízenou dietu Royal Hepatic. Současně byl zjištěn zánět dělohy. Aktuálně je léčena antibotiky, nicméně s největší pravděpodobností bude přistoupeno ke kastraci, protože antibiotika příliš nezabírají.  Výsledky stěru ohledně pokožky zatím nejsou. Nicméně Sisince začíná srst krásně dorůstat, takže to vypadá, že absence srsti byla dána hlubokou podvýživou. 

1.9.2015

Nové foto Bibinka (2)

Nové foto Didinky (3)

20.8.2015

Na základě nových informací o zdravotním stavu Bibinky a nově odchycené fence (jupíííí), navyšujeme dle dohody sbírku na 25000,-Kč. Finální částka pravděpodobně ještě poroste. Počkáme ale na vyšetření nového přírůstků a na podrobnější zprávu o stavu Bibinky a její léčbě. Všem dosavadním dárcům moc, moc děkujeme. Ještě bych rád ujistil všechny, kteří zatím neznají činnost našeho fondu, že všechny vybrané finance poputují na účel sbírky. Fond si pro sebe nic nenechává. Pokud se vybere více, než bude ve finále potřeba, využijeme zůstatkové finance v souladu se stanovami našeho nadačního fondu, tedy pro další aktuální případy pejsků a potřeby útulků.

19.8.2015

Ve čtvrtek 20.8. se koná v 16h velká odchytávací akce u obce Homyle (blízko Hradce Králové). Je nesmírně důležité, aby se zúčastnilo co nejvíce lidí (ideálně 300). Oblast, kde se pejsci pohybují není malá. Pomozte ukončit strádání zubožených pejsků. Udělejte si zítra čas na odpolední bojovku v lese, odměnou jsou zachráněné psí životy.

https://www.facebook.com/events/1709496235944820/

18.8.2015

Bibinka (2) - z nálezu

17.8.2015

Sisinka (1) - první foto

 

    Jak pomoci


Finanční příspěvky prosím posílejte s VS 1501 na účet NF Psí Naděje: 2800485041/2010.

    Dárci 

otevřít/zavřít seznam


19.8.2015 1 000 Kč Snad pomuze...
19.8.2015 1 000 Kč pro pejsky v lese
19.8.2015 1 000 Kč Platba převodem
19.8.2015 300 Kč Hana Zelená
19.8.2015 300 Kč Ilona Zástěrová
19.8.2015 1 000 Kč Veronika Dvořáková
19.8.2015 300 Kč Jana Voltrová
20.8.2015 500 Kč ROMANA VOHRADNIKOVA
20.8.2015 1 000 Kč Mgr. Jana Smetanová
20.8.2015 300 Kč STEFANOVA PAVLINA
20.8.2015 100 Kč HUDÁKOVÁ KATEŘINA
20.8.2015 1 000 Kč Škaloudová Helena
20.8.2015 500 Kč Peichlová Marcela
20.8.2015 3 300 Kč ĎURIŠ PETR
20.8.2015 2 000 Kč MINISTROVÁ LUDMILA
20.8.2015 300 Kč Volhejn Tomáš
20.8.2015 500 Kč Poustka Jaroslav
20.8.2015 100 Kč VERNEROVA  IRENA
20.8.2015 500 Kč Martina Marková
20.8.2015 300 Kč Ing. Hana Jandečková
20.8.2015 529 Kč Platba převodem
20.8.2015 400 Kč Macenauerová Jana
20.8.2015 500 Kč Michal Pecháček
20.8.2015 500 Kč Freislebenová Marti.
20.8.2015 500 Kč Barbora Boukalová
20.8.2015 200 Kč Lucie Veverková
20.8.2015 300 Kč Kubíková Petra
21.8.2015 300 Kč TATANA PERGLEROVA
21.8.2015 200 Kč Ivana Janků
21.8.2015 300 Kč KOLBOVA VLASTA
21.8.2015 200 Kč JELINKOVA DAGMAR
21.8.2015 200 Kč NOVAKOVA VERA
21.8.2015 200 Kč VACLAVIKOVA LUCIE
21.8.2015 500 Kč JAN DACEV
21.8.2015 200 Kč SVOBODA MILOŠ
21.8.2015 2 000 Kč MUDR. DANA LOBOVÁ
21.8.2015 500 Kč Šimková Daniela
21.8.2015 700 Kč Hriczová Monika
21.8.2015 150 Kč Kratochvílová Veron.
21.8.2015 500 Kč RIHOVA  MARKETA
21.8.2015 5 000 Kč MATYÁŠOVÁ LENKA
21.8.2015 200 Kč HEJSKOVÁ MICHAELA
21.8.2015 150 Kč BROŽKOVÁ JANA
21.8.2015 300 Kč KAJNAROVÁ MICHAELA
21.8.2015 500 Kč Opršalová Ladislava
21.8.2015 200 Kč Hana Zemanová
21.8.2015 1 000 Kč Markéta Mejtská
21.8.2015 150 Kč LUCIE ZASTEROVA
21.8.2015 500 Kč Robert Kotajny
21.8.2015 600 Kč Zuzana K
21.8.2015 80 Kč Dana Vyletová
21.8.2015 100 Kč Adéla a Míla
24.8.2015 100 Kč Tomáš Hruška
24.8.2015 400 Kč Jaroslav Lelek
24.8.2015 500 Kč HOLECKOVA JANA
24.8.2015 500 Kč HENDRYCHOVA GABRIELA
24.8.2015 1 000 Kč PODHORNY PETR
24.8.2015 500 Kč SVOBODOVÁ ŠTĚPÁNKA
24.8.2015 1 500 Kč OČOVAJOVÁ MONIKA
24.8.2015 200 Kč Aimová Denisa
24.8.2015 200 Kč Švejda Josef
24.8.2015 100 Kč ZMIJANOVIČ KRISTINA
24.8.2015 500 Kč Kroupa Vladimír Ing.
24.8.2015 300 Kč Táborská Monika
24.8.2015 300 Kč Yveta Hudcová
25.8.2015 200 Kč Zuzana Machová
25.8.2015 100 Kč Zdeňka Svobodová
25.8.2015 50 Kč Monika
26.8.2015 1 000 Kč CIPRYANOVA JITKA
26.8.2015 300 Kč SVECOVA ALENA
26.8.2015 300 Kč ANDREA NAVRÁTILOVÁ
27.8.2015 400 Kč DOLNICEK PETR
27.8.2015 500 Kč Petra Dosedělová
28.8.2015 500 Kč CESKA POSTA, S.P.
28.8.2015 500 Kč CESKA POSTA, S.P.
28.8.2015 500 Kč KOCICI DEPOZITUM,OS
28.8.2015 500 Kč KORÁBEČNÝ VLADIMÍR
28.8.2015 1 000 Kč HABLOVIČ PROCHÁZKOVÁ
31.8.2015 200 Kč Žaneta Hábová
31.8.2015 500 Kč CESKA POSTA, S.P.
1.9.2015 300 Kč STEPANKOVA EVA
1.9.2015 500 Kč Hroudová Libuše
1.9.2015 300 Kč BEČICOVÁ MICHAELA
2.9.2015 1 000 Kč Prachařová Šárka
4.9.2015 200 Kč KAPOUNOVA ROMANA
4.9.2015 200 Kč pomoc pejskům Homyle
7.9.2015 400 Kč PAŠŤÁLKOVÁ MILENA
7.9.2015 200 Kč MATEJSKOVA RADKA
7.9.2015 1 000 Kč ANNA HORAKOVA
7.9.2015 150 Kč Bronislava Štajerová
8.9.2015 2 000 Kč CESKA POSTA, S.P.
8.9.2015 200 Kč ŠVESTKOVÁ SIMONA
10.9.2015 500 Kč VERVALTEROVA MONIKA
10.9.2015 500 Kč IRENA MARKOVA
10.9.2015 200 Kč Barbora Jessica Zach
11.9.2015 300 Kč VERONIKA KOVAROVA
14.9.2015 1 000 Kč ADAMKOVA JANA
14.9.2015 150 Kč Husáková Miroslava
14.9.2015 300 Kč Pacáková Lenka,Mgr.
15.9.2015 300 Kč STEPANKOVA EVA
15.9.2015 1 000 Kč SPRYNAROVA BOZENA
16.9.2015 100 Kč SITOVÁ RADKA
16.9.2015 300 Kč ŠVÁCHOVÁ HELENA
16.9.2015 1 000 Kč děkujeme za Vaši činnost.....Lenka a Iveta
17.9.2015 1 000 Kč Černianská Dagmar
19.9.2015 200 Kč příspěvek pro psy
22.9.2015 100 Kč REZNICKOVA JANA
16.10.2015 10 000 Kč Simona Valentová
19.10.2015 300 Kč KNOPP TOMÁŠ
20.10.2015 100 Kč SITOVÁ RADKA
23.10.2015 300 Kč DUSKOVA SARKA
1.11.2015 800 Kč Daniela Vaňousová
3.11.2015 2 000 Kč Olga
18.11.2015 100 Kč SITOVÁ RADKA
26.11.2015 500 Kč Doležalová Lucie
8.12.2015 500 Kč BOHUSLAVA TICHA
10.12.2015 250 Kč HOVORKOVA PETRA
10.12.2015 200 Kč Málková Ivana
15.12.2015 300 Kč STEPANKOVA EVA
16.12.2015 100 Kč SITOVÁ RADKA
17.12.2015 70 Kč Tereza Glöcklová
28.12.2015 500 Kč PIVONKOVA NADA

    Faktury 

otevřít/zavřít seznam

Faktury celkem 37 093,-Kč

Bibi + Didi + Fifi + Sisi

Sisinka - Biochemie (kompletní krevní obraz)

Sisinka - kastrace

Sisinka - veterinární krmivo

Fifi kastrace

Bibi + Didi kastrace

Kam dál: Probíhající sbírkyPodpořte nás

Příspěvek na účet:
2800485041/2010


Kontakt

Nadační fond Psí naděje
Rašínovo nábřeží 34
12800 Praha 2

Tel: 604 471 924

Nadační fond Psí naděje

Psi k adopci